Byzylyku prej silikoni që mund t'i vijë në ndihmë të moshuarve ose

Byzylyku prej silikoni që mund t'i vijë në ndihmë të moshuarve ose njerëzve që janë në rrezik. Hanne Palsson, shpikësja suedeze e byzylykut thotë se ai i dërgon mesazhe në telefon 7 numrave të parazgjedhur nga përdoruesit. Dhe nëse dikush përgjigjet, vërehet ngjyra jeshile që do të thotë se së shpejti do të vijë ndihma. Byzylyku i dërgon kontakteve vendodhjen e përdoruesit nëpërmjet teknologjisë së GPS-it në të.
Video Loading ...
Byzylyku prej silikoni që mund t'i vijë në ndihmë të moshuarve ose
165 likes - 1 comments

1 Top Comments

View all comments on facebook

More feeds from VOA - Zëri i Amerikës

VOA - Zëri i Amerikës
VOA - Zëri i Amerikës
08/23/2017 at 17:00. Facebook
Nafta është burimi kryesor i të ardhurave në Alaskë. Këtë vit, ishte 40 vjetori i vënies në funksionim të tubacionit Trans-Alaska. Korrespondentja e Zërit të Amerikës, Natasha Mozgovaya na sjell historinë e fushës më të madhe të naftës në Amerikën e Veriut
Nafta është burimi kryesor i të ardhurave në Alaskë Këtë vit ishte
FACEBOOK.COM
VOA - Zëri i Amerikës
VOA - Zëri i Amerikës
08/23/2017 at 16:25. Facebook
Marina amerikane ka pezulluar lëvizjet e të gjitha flotave amerikane pas përplasjes së destrojerit John S. McCain. Po ashtu komandanti i Flotës së Shtatë, që vepron në Paqësor, u lirua nga detyra. Përplasja e destrojerit me një anije tregëtare ndodhi të hënën duke i marrë jetën 10 marinarëve amerikanë
Marina amerikane ka pezulluar lëvizjet e të gjitha flotave amerikane pas përplasjes
FACEBOOK.COM
Besim Ferizaj
VOA - Zëri i Amerikës
VOA - Zëri i Amerikës
08/23/2017 at 16:00. Facebook
Emisioni televiziv i Zërit të Amerikës Ditari, transmetohet çdo ditë në orën 18:00.
Emisioni televiziv i Zërit të Amerikës Ditari transmetohet çdo ditë në orën 18:00

Ditari

FACEBOOK.COM
Mira Mira Shkoder
Mira Mira Shkoder
VOA - Zëri i Amerikës
VOA - Zëri i Amerikës
08/23/2017 at 15:52. Facebook
Çifti argjentinas German Ballejo dhe Magdalena Gutierrez fituan trofenë e Kupës së Botës për kërcimin Tango.
Gati 500 çifte konkuruan dhe 41 arritën në garën finale që u organizua në Buenos Ajres. Fituesit marrin çmimin me një shpërblim prej 60 mijë dollarësh dhe një udhëtim në Paris.
Çifti argjentinas German Ballejo dhe Magdalena Gutierrez fituan trofenë e Kupës së
FACEBOOK.COM
VOA - Zëri i Amerikës
VOA - Zëri i Amerikës
08/23/2017 at 15:26. Facebook
Zjarrfikësit në Itali nxorrën një fëmijë 7-muajsh dhe dy vëllezërit e tij më të mëdhenj nga rrënojat të martën herët pas një tërmeti me magnitudë 4.0-ballë në ishullin turistik të Iskia në Itali. Të paktën dy vetë u vranë në tërmetin që goditi të hënën, ndërsa 39 të tjerë u plagosën dhe rreth 2,600 kanë ngelur të pastrehë
Zjarrfikësit në Itali nxorrën një fëmijë 7 muajsh dhe dy vëllezërit e
FACEBOOK.COM
VOA - Zëri i Amerikës
VOA - Zëri i Amerikës
08/23/2017 at 15:15. Facebook
Protestuesit dhe përkrahësit e presidentit përplasen në Finiks të Arizonës ndërkohë që zhvillohej tubimi ku presidenti Trump akuzoi median për raportime selektive dhe përsëriti premtimin për ndërtimin e murit në kufirin me Meksikën
Protestuesit dhe përkrahësit e presidentit përplasen në Finiks të Arizonës ndërk
FACEBOOK.COM
VOA - Zëri i Amerikës
VOA - Zëri i Amerikës
08/23/2017 at 05:11. Facebook
Prania e zotit Trump në shtetin perëndimor të Arizonës, ku ai mundi demokraten Hillary Clinton me 3.5 përqind më shumë në zgjedhjet presidenciale të vitit të kaluar, tërhoqi dhjetëra mijëra mbështetës dhe protestues në qendër të qytetit Finiks.
Prania e zotit Trump në shtetin perëndimor të Arizonës ku ai mundi

Trump flet në Arizona, sulmon përsëri mediat

zeriamerikes.com
Në kopshtin botanik të Uashingtonit: Një lule e pazakontë.
Në kopshtin botanik të Uashingtonit: Një lule e pazakontë
FACEBOOK.COM
Fehmi Jahiu
Linda Linda
Ndërsa qytetërimi ynë, i cili varet nga lëndët djegëse me origjinë nga fosilet, vazhdon të çlirojë gaze të dëmshëm në atmosferë, shkencëtarët janë në garë për të zbuluar një metodë për të ulur çlirimin e gazit më të dëmshëm, dioksidit të karbonit. Dioksidi i karbonit mund të kapet dhe të ruhet nëntokë ose të shndërrohet në një shkëmb të padëmshëm. Shpenzimet për këtë teknologji janë të larta,... View more »
Ndërsa qytetërimi ynë i cili varet nga lëndët djegëse me origjinë nga

Shkencëtarët arrijnë të kthejnë dioksidin e karbonit në shkëmb

zeriamerikes.com
Njihuni me gruan e parë mekanike, që punon në Mogadishu. Nasra Haji është 18 vjeç, ajo erdhi nga fshati dhe tashmë punon në kryeqytetin e Somalisë për të mbajtur familjen e saj, babain e moshuar dhe nënën e sëmurë. Fillimi ishte i vështirë për Nasran. Shumë vetë talleshin me të për punën që kishte zgjedhur, por më vonë ajo ia doli të fitojë klientë.
Njihuni me gruan e parë mekanike që punon në Mogadishu Nasra Haji
FACEBOOK.COM
Adil Hoxha
Në Pekin u çel sot “takimi botëror i fushës së robotikës” 2017. Kina mbetet ende një nga tregjet më të mëdha për robotët industrialë, me një kërkesë në rritje për këtë lloj produkti.
Në Pekin u çel sot “takimi botëror i fushës së robotikës” 2017
FACEBOOK.COM
Kosova i dha sot lamtumirën e fundit ish kryeministrit Bajram Rexhepi, i cili u nda nga jeta të hënën në Turqi, ku po trajtohej që nga muaji prill i këtij viti.
Originally published at - [ Zeriamerikes.com Link ]
Kosova i dha sot lamtumirën e fundit ish kryeministrit Bajram Rexhepi i

Kosovë, ditë zie për nder të ish kryeministrit Bajram Rexhepi

FACEBOOK.COM
Arsim Lule Elshani
Në Prishtinë ka nisur gjyqi kundër katër veprimtarëve të Lëvizjes Vetëvendosje që akuzohen për një sulm mbi parlamentin e Kosovës një vit më parë. Të dyshuarit hodhën poshtë akuzën e prokurorisë së posaçme, e cila i ngarkon me veprën penale të sulmit mbi ndërtesën e parlamentit, që kaloi pa dëme në njerëz. Nga Prishtina njofton korrespondentja jonë, Edlira Bllaca.
Në Prishtinë ka nisur gjyqi kundër katër veprimtarëve të Lëvizjes Vetëvendosje që

Aktivistët e Vetëvendosjes në gjyq për sulm ndaj parlamentit

FACEBOOK.COM
Autoritetet maqedonase thonë se nuk janë të vërteta pohimet serbe për përgjimin nga Shkupi të diplomatëve serbë. Sipas një ish diplomati çështja e UNESCO-s është vetëm një arsyetim i Beogradit për të shpërqendruar vëmendjen, ndërsa synimi është shtrirja e ndikimit serb në Maqedoni. Ndiqni kronikën e korrespondentit të Zërit të Amerikës Isak Ramadani.
Autoritetet maqedonase thonë se nuk janë të vërteta pohimet serbe për përgjimin

Marrëdhëniet Serbi-Maqedoni

FACEBOOK.COM
Genta Kaloçi
Adem Nimani
Në Spanjë, njëri nga të dyshuarit të arrestuar lidhur me sulmin vdekjeprurës të javës së kaluar në Barcelonë tha sot përpara gjykatës së lartë se grupi kishte planifikuar një sulm shumë më të madh me eksplozivë. Mohamed Houli Chemlal, i cili u arrestua pasi u plagos gjatë një shpërthimi në jugperëndim të Barcelonës një ditë para sulmit me furgon, ishte i pari nga katër të dyshuarit që dëshmuan... View more »
Në Spanjë njëri nga të dyshuarit të arrestuar lidhur me sulmin vdekjeprurës

Spanjë, i dyshuari zbulon planet për një sulm më të madh

zeriamerikes.com
Emisioni televiziv i Zërit të Amerikës Ditari, transmetohet çdo ditë në orën 18:00.
Emisioni televiziv i Zërit të Amerikës Ditari transmetohet çdo ditë në orën 18:00

Ditari

FACEBOOK.COM
Rexhep Sylejmani
Një elefant cirku në Rusi motivon banorët të kujdesen për ambjentin.
Një elefant cirku në Rusi motivon banorët të kujdesen për ambjentin
FACEBOOK.COM
SHBA: Shihni reagimin e zogjve flamingo që ndodhen në kopshtin zoologjik të Neshvillit, gjatë eklipsit të plotë diellor.
SHBA: Shihni reagimin e zogjve flamingo që ndodhen në kopshtin zoologjik të
FACEBOOK.COM
Artur Xheleshi
SHBA, Kansas City: Një familje me 7 anëtarë, 4 prej të cilëve fëmijë, u detyrua të ngjitej në çati pasi shtëpia e tyre u përmbyt nga lumi i zonës. Autoritetet janë në kontakt me familjen dhe njoftuan se ata janë të sigurt dhe të qetë. Pritet shumë shpejt evakuimi i tyre.
SHBA Kansas City: Një familje me 7 anëtarë 4 prej të cilëve
FACEBOOK.COM
Gjykata e Lartë e Indisë shpalli sot si antikushtetuese praktikën myslimane që u lejon burrave të divorcohen menjëherë nga gratë e tyre. Gjykata kërkoi që qeveria të nxjerrë ligje për t'i dhënë fund kësaj praktike.
Vendimi vjen si përgjigje ndaj peticioneve të shtatë grave të besimit mysliman të divorcuara nga bashkëshortët e tyre. Më shumë se 20 vende myslimane, përfshirë Pakistanin dhe... View more »
Gjykata e Lartë e Indisë shpalli sot si antikushtetuese praktikën myslimane që
FACEBOOK.COM
Astrit Mata
Demel Pertaci